Akita Inu Tomadochi Akita Inu Tomadochi
  • En
  • De

Výchova Akity Inu


Výchova plemene Akita Inu vyžaduje důslednost. Vedle důslednosti vyžaduje láskyplný a trpělivý přístup ze strany majitele. Nesnažte se přehnaně svou Akitu k něčemu nutit. Zjistíte, že tak posilujete její svéhlavost. S láskou, trpělivostí, přátelským přístupem a rozumnou mírou přísnosti (je-li vůbec zapotřebí) dosáhnete toho, aby pes prováděl požadované příkazy. Akita učiní z lásky ke svému pánovi vše, i když ne vždy napoprvé. Je velmi bystrý, inteligentní, ale samostatně myslící pes.
>> ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK <<


Máme doma štěňátkoCo je nutné připravit?Štěňátko
Vezměte si dovolenou!

BEZPEČNOST


Je nutné zabezpečit elektrické kabely a zásuvky proti kousání a olizování, zahradit díry, kterými by mohlo štěně propadnout – hlavně u zábradlí, schodů a výtahů, znemožnit přístup k bazénům, zahradním jezírkům a otevřeným jímkám, zkontrolovat oplocení zahrady, odstranit ze spodních polic a jiných volně přístupných míst věci, které by se mohly rozbít nebo by mohly být nebezpečné při rozkousání. Ukliďte boty a kabelky, pro štěně jsou velmi lákavé.

>> ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK <<


Co je to vlastně průkaz původu?

PP
Je to něco jako váš rodný list. Je to listina vydaná plemennou knihou psů. Je v ní uvedeno jméno psa, chovatelská stanice, pohlaví psa, druh srsti, číslo tetování, atd.. Důležitou částí je obvykle 4-generační rodokmen, z kterého vyčtete mnoho předků svého štěněte. Také se do něj mohou zapisovat výsledky na zkouškách a výstavách.>> ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK <<


Povaha plemene Akita Inu


Hačikó - příběh psaAkita Inu je důstojný, klidný, poslušný a chápavý pes.
Velmi dobře se hodí k dětem. Stane se jejich ochráncem a kamarádem. Akita je k dětem hodně tolerantní, ale i tak je nutné dítěti vysvětlit, že pes je živá bytost, která má své potřeby. Akity jsou velice inteligentní, lehce se naučí nové povely, ovšem jejich časté opakování je špatné a Akitu velice rychle přestane bavit dělat jednu a tu samou věc pořád dokola. Výcvik je potřeba vzít jako zábavu jak pro Vás tak pro Vašeho pejska. Některé Akity sice mohou být někdy náladové a tak i hůře zvládnutelné, ale zde záleží hlavně na správné a důsledné výchově.

>> ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK <<


Japonská jména pro Akita-Inu


Akita
Našel jsem pro Vás pár často používaných jmen pro Akity.


>> ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK <<


VÍTEJTE / WELCOME ON ChovAkitaInu.cz


Dovolte mi, abych Vás přivítal na našich webových stránkách chovakitainu.cz které se zabývají chovem japonského národního plemene Akita Inu. Doufám, že se Vám zde bude líbit a budete se sem rádi vracet.
A co Vás zde všechno čeká? Najdete zde různé zajímavé články týkající se Vašich mazlíčků, spoustu informací, výstavy a naši rozsáhlou fotogalerii. Můžete nám zde také zanechat nějaký vzkaz v naší návštěvní knize, budeme jen rádi. Veškerý obsah budeme pravidelně aktualizovat a doplňovat. Pokud by jste měli nějaké připomínky či dotazy, neváhejte nás prosím kontaktovat.

Chovná staniceNašim chovatelským cílem je odchovávat zdravá štěňátka s výborným exteriérem i rodokmenem a především s vyrovnanou povahou, aby byli skvělými společníky, a proto klademe velký důraz na správnou socializaci. Také chceme, aby naše odchovy byly typickými představiteli plemene. Velmi zodpovědně proto vybíráme rodiče a snažíme se absolvovat povinná i nepovinná zdravotní vyšetření.

Naše mezinárodně chráněná chovatelská stanice Tomadochi byla zaregistrována pod FCI v roce 2010.

Budeme rádi, když si na Váš web umístíte náš banner, nebo ikonku. Můžete do svých webových stránek vložit některý z uvedených html kódů zde a nebo si obrázek stáhněte a nahrajte na Váš web. Na oplátku umístíme i Váš banner, nebo ikonku na našich stránkách. Děkujeme.

Náš banner 468x60


Akita Inu Tomadochi banner
Html kód na Vaše stránky:
<a href="http://www.chovakitainu.cz" title="Chovatelská stanice Akita Inu Tomadochi"><img src="http://www.chovakitainu.cz/banner.png" alt="Chovatelská stanice Akita Inu Tomadochi"></a>

Naše ikonka 88x31


Akita Inu Ikonka 88x31
Html kód na Vaše stránky:
<a href="http://www.chovakitainu.cz" title="Chovatelská stanice Akita Inu Tomadochi"><img src="http://www.chovakitainu.cz/icon.gif" alt="Chovatelská stanice Akita Inu Tomadochi"></a>

>> ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK <<


CHOVATELSKÁ STANICE PLEMENE AKITA INU TOMADOCHI


Akita Inu TOMADOCHI
Lubomír Kozák
Nádražní 318
Železnice 507 13
Královéhradecký kraj
Czech Republic

Reg. číslo ChS: 1199/10

tel Tel.: (+420) 603 933 160
email Email: kozak@akityinu.cz
Icq Icq: 341 945 284
Skype Skype: kozak.lubomir
Facebook www.facebook.com/akityinu

ČRChovatelská stanice Akita Inu TomadochiMezinárodně chráněná chovatelská stanice Akita Inu TOMADOCHI © 2010-2018TOPlist