Akita Inu Tomadochi Akita Inu Tomadochi
  • En
  • De

Štěňátka jsou na světě!! smille


Akita Inu stenataDne 3. 10. 2012 se nám narodily 3 fenečky a 1 pejsek. Porod začal v 2:34 hodin v noci a ráno v 6:40 se narodil poslední klučina. Celkem trval něco málo přes 4 hodiny a proběhl naprosto bez problémů. Z Daiiči je výborná maminka, pomalu ani sama se nestíhá napapat jak se od miminek ani nehne. Všechna štěňátka se mají čile do života.

AKI - podzim; světlý (prodaný)
AIKO - dítě lásky (prodaná)
AIMI - láska (prodaná)
AKEMI - světlá a krásná (zůstává s námi)

všechna štěňátka jsou červené barvy
FOTOGALERIE ŠTĚŇÁTEK ZDE


Sledování štěňátek webkamerou je zastaveno. V porodní bedýnce se jim již nelíbí, raději běhají po celém domě a nebo po zahradě což zachytit nejde smille
AkiAkemiAimiAiko


Akita Inu porod
19. 09. 2012

Porod se blíží a my se již těšíme na naše malé miminka.


Odhaduji, že do 14ti dní se nám narodí. Daiiči nám teď hodně odpočívá a papá minimálně za čtyři.
Maminka bříško
12.9.2012
Bříško 66cm
Hrudník 76cm
16.9.2012
Bříško 70 cm
Hrudník 80cm
18.9.2012
Bříško 74cm
Hrudník 81cm
27.9.2012
Bříško 76cm
Hrudník 83cm
Váha 28,4Kg
Bedýnka nocPorodní bedýnka je již nachystána. Vyrobil jsem ji z kvalitní OSB desky, z venčí natřel nezávadnou barvou a vystlal ji jemnými prostěradly, kterých jsem nakoupil do zásoby. Nad bedýnkou je instalováno noční tlumené světlo. Dále jsem si pro všechny naše zájemce o štěňátka připravil možnost sledovat online jak se miminkům daří a to za pomoci webové kamery, která bude zobrazovat na našich stránkách obrázky každých 10 vteřin z dění porodní bedýnky a to do té doby, než se nám mimča rozutečou do světa smille


Máme potvrzenou březost / We have confirmed pregnancy


UltrazvukDnes jsme jeli s Daiiči na ultrazvuk, který úspěšně potvrdil naše očekávání a z naší Dájenky bude maminka! Paní veterinářka potvrdila v bříšku minimálně 4 malé drobečky. smille
Doufáme, že vše proběhne hladce a začátkem října se nám narodí kupa malých miminek smille už se na ně mooc těšíme!


Akita Inu štěňátka na prodej / Akita Inu puppies for sale


Máme nakryto “ Daiiči z Roháčovky ” a “ Dairin Go ”. Narození štěňátek očekáváme začátkem října 2012.
Mating 1. 8. 2012 - “ Daiiči z Roháčovky ” and “ Dairin Go ”. Puppies will be born in October 2012.

Dája a Dairin


CZ
Přijímáme záznamy na červená štěňátka plemene Akita Inu s PP po kvalitních, zdravých a výstavně úspěšných rodičích s výborným rodokmenem a přátelskou povahou. Otec je Český šampion Dairin Go import z Itálie, plnochrupý, HD 0/0. Matka Daiiči z Roháčovky několikrát Výborná, Res.CAC, plnochrupá, HD 0/0. Domácí chov nikoli komerční velkochov v nejlepší možné péči. Štěňátka by se měla narodit začátkem října 2012 a k odběru by byla v prosinci 2012. Kupní smlouva a chovatelský servis samozřejmostí. Více informací na emailu: kozak@chovakitainu.cz, nebo Tel.: +420 603 933 160

ENG
We accepted records for red puppies of the breed Akita Inu with quality certificate. Their parents are quality, healthy and very successful in dogs exhibitions, have great pedigree and are very friendly. Father is Czech champion Dairin Go from Italy, all teeth, HD 0/0. Mother Daiiči z Roháčovky (Czech republic) is several evaluated as great, Res.CAC, all teeth, HD 0/0. Domestic breeding isn’t commercial and everything is in great care. Puppies should be born in early October 2012 and to receive they should be in December 2012. The contract of sale and breeding service is of course. More information: kozak@chovakitainu.cz

DE
Wir akzeptieren die Aufzeichnungen für die rote Hündchen von eine Rasse Akita Inu mit Echtheitszertifikat. Sie haben Qualität, gesunde Eltern, die sehr erfolge in Ausstellungen sind, sie haben einen perfekten Stammbaum und sind auch sehr freundlich. Der Vater ist ein tschechischer Champion Dairin Go aus Italien, alle Zähne, HD 0/0. Die Mutter Daiiči von Roháčovky (Tschechische Republik), ist vielmal perfekt, Res.CAC, alle Zähne, HD 0/0. Die häusliche Zucht ist nicht kommerziell und alles ist in der beste Pflege. Die Hündchen sollte an Anfang des Oktobers 2012 geboren werden und sie würden zu Verbrauch in Dezember 2012. Ein Vertrag und Zucht-Service sind selbstverständlich. Mehr Information an E-Mail: kozak@chovakitainu.czKonečně nadešla naše dlouhoočekávaná chvíle. Budeme mít štěňátka!
Akita Inu krytíDne 24.7.2012 se nám Daiiči začala hárat a týden na to jsme jeli za pejskem a podařilo se úspěšné spojení.
Velice dlouho a pečlivě jsme vybírali dokonalého tatínka našich miminek. Nebyl to vůbec lehký úkol. Musel splňovat spoustu kritérií a tak, po poradě s odborníkem na chov a po několika měsících jsme se konečně rozhodli. Našim vyvoleným se stal Dairin Go, který je importovaný z Itálie a je Českým šampionem. Nádherný a z výstav velice úspěšný pejsek, který získal již mnoho ocenění jako například V1, CAC, Národní vítěz, CACIB, BOB, Nejlepší pes na KV KCHMPP. Dokonale se hodí k naší Daiiči. Od tohoto spojení očekáváme krásná nejpravděpodobněji červená, štěňátka s výbornými předpoklady do budoucna.
Štěňátkům budeme věnovat maximální péči, každý den budou pod neustálým dohledem a bude se jim dostávat té nejkvalitnější potravy pro ideální růst a vývoj. Již od malička budou vychovávána pro budoucí život. Jedná se o domácí odchov v nejlepší možné péči, nikoli komerční velkochov.

Kdy očekáváme narození štěňátek?
Štěňátka by se měla narodit začátkem října 2012 a k odběru by měla být v prosinci 2012 (cca 7-8 týdnů po narození).

Cena štěňátek
Průměrná cena štěňátek se v České Republice pohybuje od 15 000 - 25 000 Kč, což je o proti zahraničí, kde se cena pohybuje od 1000 - 3000 Euro mnohem nižší. Cena se dále odvíjí od kvality rodičů a dalších faktorů jako například výstavní budoucnost štěňátek.

A co očekáváme od nových majitelů?
Byli bychom rádi, kdyby naše štěňátka našla hodné a milující majitele, kteří nadále zůstanou s námi nadále v kontaktu a občas nás informují, jak se jejich mazlíčkům daří, popřípadě zašlou nějaké fotografie a nebo se někdy navštívíme.

Máte zájem o štěňátko?
Pokud máte zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice, napište nám na náš email něco stručně o Vás, proč zrovna jste si vybrali plemeno Akita Inu, jaké jsou Vaše zkušenosti se psy a za jakým účelem si štěňátko chcete pořídit. Nebo nám můžete zatelefonovat a zeptat se na vše, co budete potřebovat. Štěňátka budou při odběru socializovaná, čipovaná, očkovaná, odčervená s europasem. Kupní smlouva a chovatelský servis samozřejmostí. Ke štěňátku dostanete bohatý chovatelský balíček.
Rozhodně uvítáme Vaši osobní návštěvu.O všem dalším Vás budu pravidelně informovat smille


Plemeno AKITA-INU (AKITA)


Akita InuAkita Inu je psí rasa (plemeno), která pochází z Dálného východu, přesněji z Japonska z ostrova Honšú. Tato rasa je pojmenovaná podle provincie Akity, z níž pochází. Takže Akita Inu vlastně znamená "pes z Akity".

„Jednou Akita – provždy Akita“


>> ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK <<


KRÁTKÉ HISTORICKÉ SHRNUTÍ O JAPONSKÉ AKITĚ


Původní japonští psi byli malé až střední velikosti a nebyla žádná velká japonská plemena. Od roku 1603 byli v oblasti Akita užíváni jako bojoví psi Akita Matagis (středně velcí psi pro lov medvědů). Od roku 1868 byli Akita Matagis kříženi s tosami a mastify. Tím vzrostla velikost plemene, ale byly ztraceny typické vlastnosti špiců.
V roce 1908 byly psí zápasy zakázány, ale plemeno bylo zachováno a dále šlechtěno jako velké japonské plemeno. Devět vynikajících zástupců tohoto plemene bylo v roce 1931 oceněno jako „národní památky“.
>> ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK <<


Jak vybrat plemeno?


Při výběru psa většinou lidé uvažují o jeho povaze, velikosti, nárocích na výživu, typu a délce srsti a její úpravě. Není úplně jednoduché odhadnout takové základní vlastnosti u křížence. V tomto případě se může zájemce řídit jen podle toho, jak vypadají rodiče a doufat, že se nový člen rodiny nevyvede po nějaké prababičce či pradědečkovi. Situaci velmi často ztěžuje i to, že matka je jasná, ale otec může být velkou neznámou. Trochu jednodušší situaci mají zájemci o určité plemeno. Nemusí ale být úplně snadné vybrat si takové, které se právě k nám nebo naší rodině bude nejlépe hodit a naopak kterému budeme vyhovovat my.
>> ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK <<


Akita Inu pejsek nebo fenka?


Pes Akita InuPes bývá statnější a schopnější k trvalé namáhavé práci. Bývá tvrdší povahy a otužilejší vůči počasí. Snáší snadněji bolest. Námaha ho tak snadno nezdolá. Při výchově, výcviku a vedení je tvrdší. Tvrdší povaha při výchově a výcviku se považuje za výhodnější, zvláště pro začátečníky. Ovšem majitel takového tvrdého psa nesmí být povahově měkký, jinak si pes dělá, co chce. Pohlavní podráždění ovlivňuje nepříznivě tolik cenné a žádoucí vlastnosti psa, jako je poslušnost, přítulnost a ostražitost. Protože se feny hárají téměř celý rok, žije pes vlastně ve stálém pohlavním rozrušení a vyžaduje také stálý dohled. Pes a fena se jako dospělá zvířata zpravidla dobře snášejí. Ovšem mezi dvěma stejně silnými cizími psy se musí rozhodnout, který z nich je silnější. Jen když jeden z nich staženým ocasem signalizuje, že se cítí slabší, zpravidla ke rvačce nedojde.
>> ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK <<Mezinárodně chráněná chovatelská stanice Akita Inu TOMADOCHI © 2010-2018TOPlist